Yükleniyor...

Otomasyon, Kompanzasyon ve Kumanda Panoları

Anasayfa / Otomasyon, Kompanzasyon ve Kumanda Panoları

Otomasyon, Kompanzasyon ve Kumanda Panoları

Anasayfa / Otomasyon, Kompanzasyon ve Kumanda Panoları

Otomasyon: Üretim ekipmanlarında yaşanan insan hatalarının en aza indirilmesini, ürün kalitesinin muhafaza edilebilmesini sağlamak amacıyla üretim ekipmanı üzerinde yapılan her türlü standartlaştırma ve otomatik çalışma şartlarına otomasyon diyoruz. Burada önemli olan her baskının, her çevrimin sıfır hataya yakın çalışması ve işlemin insan insiyatifinden kurtarılmasıdır.

Kompanzasyon: Elektrik sisteminde, elektrik motoru, bobin vb, mıknatıslanma etkisi ile elektrik enerjisini yine elektrik enerjisine ya da farklı bir enerjiye çeviren cihazların, bu mıknatıslanma etkisi ile faz akımını geri kaydırmasından (endüktif güç oluşturmasından) veya faz akımını ileri kaydırmasından (kapasitif güç oluşturmasından) dolayı, şebeke üzerinde yaratmış oldukları kapasitif reaktif gücü dengeleme ve fazın akımını olması gereken konuma geri çekme işlemine kompanzasyon denir.

Kumanda panoları: Motorları kontrol etmek için kullanılan kumanda devreleri ve kumanda panoları, istenilen şekilde yol verebilmek ve olabilecek arızaların tespiti için büyük önem taşır. Kumanda panoları tüm ünitelerin emniyetli ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan bir ünitedir.

Pişkin dekorasyon firması müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini çalışmalarının her aşamasına entegre ederek, istenen standartlarda kendini sürekli yenileyen, en doğru çözümü, en uygun fiyatla, dürüst-güvenilir ticaretten taviz vermeden müşterilerine sunmayı prensip edinmiş bir dekorasyon firmasıdır.


Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 442 94 84

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.